Genel Müdür


AHMET DİLSİZ
YATIRIM VE İŞLETMELER GENEL MÜDÜRÜ

1979 yılında Kırıkkale’de doğan Ahmet Dilsiz, ilk, orta ve lise eğitimini yine aynı şehirde tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2002 yılı mart ayında mezun olmuştur. Yüksek Lisansını Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda yapmıştır.

Ahmet Dilsiz, 2004 yılında Çorum Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak göreve başlamış, Kırıkkale-Keskin Kaymakamlığında Kaymakam Refikliği, Eskişehir-Beylikova ve Kırıkkale-Karakeçili Kaymakamlıklarında Kaymakam Vekilliği yapmıştır. Kaymakam Adaylığı döneminde 9 aylık süre boyunca Fransa’da dil eğitimi ve Fransız İdari Yapısının çeşitli kurumlar nezdinde incelenmesini içeren Bürokratik Stajını yapmış, TODAİE’de Kamu Diplomasi Kursunu başarıyla tamamlamış ve 2007 yılında Kaymakamlık Kursunu Üstün Başarı derecesi ile bitirmiştir. 

Sırasıyla Giresun-Yağlıdere Kaymakamlığı, Adıyaman-Samsat Kaymakamlığı, Bitlis-Adilcevaz Kaymakamlığı ve Yozgat-Boğazlıyan Kaymakamlığı görevlerini üstlenmiştir. Kaymakamlık görevlerinden sonra İçişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatında mülga İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığında Başkan Yardımcılığı ve Başkan Vekilliği, mülga Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde ve İller İdaresi Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlıkları yapmıştır.

Ahmet Dilsiz, 18 Şubat 2019 tarih ve 2019/60 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Ahmet Dilsiz evli ve üç çocuk babasıdır.